ארגו

הסרט "ארגו" מתמקד במשימה סודית שמטרתה לחלץ שישה אמריקאים שנעשתה מאחורי הקלעים של תקרית בני הארובה באירן. בנקודת המפנה של המהפכה האירנית, בתאריך 4 בנובמבר 1979, סיירת צבאית פרצה לשגרירות ארה"ב בטהרן וחטפו 52 בני ארובה, ובזמן המהלך שישה אמריקאים הצליחו להתחמק ולתפוס מחסה בשגרירות הקנדית. לא נשאר להם זמן רב ומומחה ה-CII מארגן מבצע מסוכן כדי להחזיר את החטופים הביתה בשלום לפני שייהרגו.

במאי: Ben Affleck
שחקנים: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman

טריילר לסרט ארגו:

ביקורות לסרט:

[testimonials user=" email=" name=" position=" photo="]אני לא אחד שבדרך כלל צופה בסרטים המועמדים לפרסי אקדמיה או אוסקרים. אני פשוט לא נהנה מסוג כזה של סרטים. כמה חברים שלי המליץ לי לראות את סרט ארגו, וכך עשיתי.
לפני הצפייה בארגו הדבר שמשך אותי היה האירועים האמיתיים שארגו היה מבוסס עליהם. רציתי לראות איך הוליווד תציג את האירועים שהתרחשו באיראן בתקופת המהפכה. אין ספק שיש דמיון רב לאירועים האמיתיים שאירעו לפני 30 שנים. ניתן לראות את אותם הארועים בסיום של הסרט. סצנות שלמות נבנו לפי הקטעים והתמונות שנלקחו מהאירועים האמיתיים.
הרגשת הדיכאון נמשכה לאורך כל הסרט ושיקפה את החוויה הלא נעימה שבני ערובה בשגרירות אמריקנית נאלצו לסבול והמצב לא הנוח שממשלת ארהב הייתה נתונה בו.
הסרט הכיל כמה דברים שלא קרו במציאות אבל נוספו לארגו על מנת ליצור מתח נוסף כמו:
הטיול בשוק.
כרטיסים שאושרו ברגע האחרון.
המרדף של משמרות מהפכה אחרי המטוס.
שיחת טוני מנדס עם ה-CIA בקשר ללקיחת האחריות על עצמו.
אלו אירועים בדיוניים שלא קרו במציאות אבל הם עשו את העבודה שלהם ויצרו את המתח והריגוש המלאכותי שהנעים את הצפיה בסרט.
אהבתי את הבדיחות קטנות של ארגו על חשבונו של קרטר, שהיה נשיא ארהב באותה התקופה. כל הממשל וקרטר בפרט מצטייר כנשיא המסוגל להקריב את 6 או את כל 52 בני הערובה רק כדי להיראות כמו נמושה המחפשת להצטייר כאיש רודף שלום.
אף פעם לא אהבתי יותר מידי את בן אפלק. במקרה זה עם ארגו אני חייב לתת קצת כבוד לאפלק, הוא הצליח ליצור סרט טוב
נהניתי מהריגוש שארגו סיפק לצופיו. סביר להניח שאם לא ראיתם את הסרט תיהנו ממנו, אלא אם כן אתם משתייכים למשמרות המהפכה לא תשמחו לראות איך עושים מהם צחוק לאורך כל בסרט.[/testimonials]
   מה אתם אומרים על זה?
  • לא התלהבתי
  • ענק!
  • נהנתי
  • שיעמם אותי
  • ריגש אותי
  • עיצבן אותי

Check Also

טריילר חדש: רחוב ג'אמפ 22

צ'נינג טייטום וג'ונה היל חוזרים לקולג' בטריילר חדש לסרט רחוב ג'אמפ 22, לאחר הצלחתם בסרט הקודם "רחוב ג'אמפ 21".