uReviews / ספורט / כדורגל / מכבי חיפה נגד פאוק סלוניקי: המלפפון החמוץ

מכבי חיפה נגד פאוק סלוניקי: המלפפון החמוץ

כצפוי עוד משחק משמים של מכבי חיפה, והפעם מול פאוק סלוניקי היוונית במסגרת המחזור הרביעי של הליגה האירופית. המשחק הסתיים בתוצאה 0:0 והיווה המשך ישיר לחוסר המחץ של התקפת חיפה. נראה שחניכיו של בנאדו טרם אספו את השברים מאז הפסד הליגה לאימפריה מרעננה. המשחק סתם את הגולל גם עבור הנאיביים שבינינו אשר פינטזו לפני כן על הסיכוי התאורטי, תאוריה שהתפוגגה לה והותירה את הירוקים עם 2 נקודות אומללות מתוך 12 אפשריות. יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה, שבמשך למעלה משני עשורים היה המלפפון הכי ירוק בליגה, שוב החמיץ פניו. נראה שאם לא יחולו בזמן הקרוב שינויים דרסטיים בקבוצה, יהיה עליו להסתגל להבעת הפנים החמצמצה.

 שחר מודל 2013
שחר מודל 2013

כולם אשמים. אין ספק. מאחרון השחקנים ועד הבעלים. כנהוג בכדורגל, ולא, הפעם לא מדובר בהמצאה ישראלית, בדרך כלל השעיר לעזאזל הוא המאמן. בנאדו, שעתיד לסיים כמו ראובן עטר אשתקד, אינו האשם העיקרי במצב. שחקני חיפה הם האשמים העיקריים. אותם שחקנים חסרי מוטיבציה שמשדרים אפתיות על כר הדשא אשר יכולה לגרום לנזיר בודהיסטי לצאת משלוותו. אותם שחקנים שעסוקים בלעצב את תסרוקות הקוקוריקו ולחגוג את הפסדי הקבוצה במועדוני לילה (מקרה אנדלובו). יחד עם כך, מספר מילים על תפקודו של בנאדו: אריק, עם כל הכבוד לסגל שלך ואין יותר מדי כבוד, עליך לחדול עם שיטת הרוטציה – שמוטציה! כששחקנים כמו גארת' בייל ואנחל די מריה ישחקו אצלך, תעשה רוטציות כאוות נפשך. עד אז תשאיר את צרות העשירים לאנצ'לוטי. רוטציות עושים כשיש לך סגל עמוק ואיכותי, לא כשהסגל בינוני. בהתייחס למכבי חיפה, רוטציות הן בגדר מן הפח אל הפחת. אתה יכול להשאיר את הראש למעלה, אך אנא ממך תפסיק להיות עם הראש בקיר.

בנאדו עשה שגיאה פטאלית. הוא הימר על גוזלן בחוד, החלטה שבכל משחק אחר הייתה מתקבלת בברכה. אתה לא יכול לקחת נער בן 19, מוכשר ככל שיהיה, ולזרוק אותו היישר למים העמוקים. החלוץ המוצלח היה צריך לקבל את הצ'אנס מבנאדו עם פתיחת הליגה, להשתפשף ואולי אז היינו מניבים ממנו יותר נגד פאוק. לקבל צ'אנס דווקא בליגה האירופית ועוד נגד מוליכת הבית, זו לא רק טעות של בנאדו, אלא שהדבר עלול גם לפגוע בביטחונו העצמי של השחקן לקראת הבאות.

לא אסיים לפני שארשום כמה מילים טובות על מכבי תל אביב: למרות היריבות רבת השנים בין שני המועדונים ואהדתי לחיפה, שאפו על הניצחון המרשים נגד פרנקפורט. בהחלט לא דבר טריוויאלי לנצח קבוצה מהבונדסליגה שללא ספק נחשבת לאחת מהליגות הטובות בעולם. הצהובים גילו המון אופי כאשר התאוששו באופן מרשים למדי מהפסד הבכורה שלהם השנה בליגה. חניכיו של סוזה הוכיחו שיש להם כל הנדרש, לא רק כדי לכבוש את הליגה, אלא גם כדי להיכנס לתודעה של מועדוני פאר באירופה. המיני משברון חלף לו טרם נהפך לכדור שלג, שהיה עלול להוביל למשבר אמיתי. ניהול נכון, שחקנים מוכשרים והרבה אופי – קומבינציה מושלמת.

   מה אתם אומרים על זה?
 • לא התלהבתי
 • ענק!
 • נהנתי
 • שיעמם אותי
 • ריגש אותי
 • עיצבן אותי

Check Also

ביירן נגד המבורג

באייר לברקוזן נגד המבורג: מין זה לא סתם

באייר לברקוזן נגד המבורג - כל הפרטים על המשחק, כולל תקציר וחוות דעת אישית מבית אסף.

8 comments

 1. כתבה רהוטה ,עיניינית ושנונה.
  למרות שאינני חובבת ספורט מן השורה הראשונה
  נהנתי לקרוא את הכתבה.

 2. אכן כל מילה בסלע . נקווה לימים טובים יותר

 3. רויטל חגבי גרבי

  שאפו לכותב.
  כתבה מעניינת…מחכה לעוד.

 4. יניב כץ

  כתבה יפה ונכונה…חבל שזה המצב של חיפה.

 5. שלומית

  עצוב..כמה שזה נכון כתבה מצויינת

 6. כל הכבוד על ההשקעה בכתבה, ישר דרך.

 7. אחלה כתבה, נהניתי לקרוא. ישר כוח בהמשך
  במיוחד מזדהה עם ההערות לבנאדו, הגיע הזמן שיפנה את מקומו.

 8. כתיבה יפה.כל מילה במקומה.מחכים לכתבות הבאות(: